Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Urzędu Miejskiego w Turku

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

Tagi

Protokół konsultacji społecznych projektu Strategii ZIT Kolsko- Tureckiego Obszaru Funkcjonalnego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko

Konsultacje projektu Strategii ZIT Kolsko- Tureckiego Obszaru Funkcjonalnego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko odbyły się w dniach 3 do 24 czerwca 2024 r. Procedurę przeprowadzono na podstawie art. 39 oraz art. 54 ust. 2 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. 2023 poz. 1094, z późn. zm.).

Uwagi do wspomnianych dokumentów można było zgłaszać poprzez specjalnie w tym celu przygotowany formularz konsultacyjny, który następnie mieszkańcy mogli przesłać na adres poczty elektronicznej wskazany przez każdą z gmin, złożyć go osobiście w urzędach gmin bądź przesyłać pocztą tradycyjną na adres urzędów.

Jednocześnie gminy należące do ZIT Kolsko-Tureckiego Obszaru Funkcjonalnego przeprowadziły szeroką akcję informacyjną. Wiadomość o konsultacjach zamieszczona została na oficjalnych stronach gmin, ich profilach w mediach społecznościowych, a także została przesłana pocztą elektroniczną do jednostek samorządowych. Dla przykładu na oficjalnym profilu Gminy Miejskiej Turek post o konsultacjach wyświetlono 1562 razy; w przypadku Gminy Miejskiej Koło było to 460 wyświetleń, zaś Gminy Turek - 386 wyświetleń. W przypadku ostatniej gminy większym zainteresowaniem cieszyła się informacja o konsultacjach opublikowana na stronie internetowej, którą wyświetlono 1331 razy. Liczba wyświetleń na oficjalnej stronie Gminy Miejskiej Turek i Gminy Miejskiej Koło wynosiła odpowiednio 204 i 144 odsłony, w Gminie Koło 123 odsłony, zaś w Gminie Brudzew 147 odsłon.  

W toku konsultacji nie zgłoszono żadnych uwag.

Z-ca Burmistrza

/-/ Joanna Misiak-Kędziora


Załączniki do pobrania

Plik Nazwa Data dodania Pobrań
Protokół konsultacji społecznych projektu Strategii ZIT (PDF, 590.06Kb) 2024-07-08 09:02:45 5
Plik Nazwa Data dodania Pobrań

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Małgorzata Pięta

Data wytworzenia:
08 lip 2024

Osoba dodająca informacje

Barbara Feliniak

Data publikacji:
08 lip 2024, godz. 09:02

Osoba aktualizująca informacje

Barbara Feliniak

Data aktualizacji:
08 lip 2024, godz. 09:02